Scottish Inns- Forest Hill

17 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Scottish Inns- Forest Hill
$$$$

Beskrivelse

5 stjernede Scottish Inns- Forest Hill ligger 45 km fra Fort Worth Alliance lufthavn.

Beliggenhed

Forest Hill center kan man nå inden for 25 minutters gang. Der er 33 km til Irving.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
fra 10:00-11:00
Faciliteter
Privat parkering er mulig på stedet gratis.
Ingen internetadgang
Anden information
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Antal værelser:48
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Dobbeltværelse
  • Værelsesstørrelse:

    30 m²

  • Sengemuligheder:
    2 King Size Beds
  • Badekar
Værelse Standard med en kingsize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    28 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Badekar
Værelse med en kingsize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    28 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Badekar
Vis 3 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

Internetadgang
Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

TV

Fladskærms TV

Ingen kæledyr tilladt

Kæledyr ikke tilladt

Aircondition

Klimaanlæg

Ikke-ryger

Ikke-ryger værelser

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Dagligstue

Medier

  • Fladskærms TV
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Scottish Inns- Forest Hill

💵 Laveste værelsespris <br /> 439 DKK
📏 Afstand til centrum 2.1 km
✈️ Afstand til lufthavn 40.7 km
🧳 Nærmeste lufthavn Fort Worth Alliance, AFW

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
5200 Mansfield Highway, Forest Hill, Texas, USA, TX 76119
Se på kort
5200 Mansfield Highway, Forest Hill, Texas, USA, TX 76119
  • Populære seværdigheder
  • Hoteller i nærheden

Anmeldelser om Scottish Inns- Forest Hill

7.6 /10
Meget godt
39 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Scottish Inns- Forest Hill

Hvor langt er der fra Scottish Inns- Forest Hill til centrum?
Forest Hill bymidte kan nås inden for en 25-minutters gang fra Scottish Inns- Forest Hill.
Hvilken lufthavn er tættest på det 5-stjernede Scottish Inns- Forest Hill?
Den nærmeste lufthavn til det 5-stjernede Scottish Inns- Forest Hill er lufthavnen Fort Worth Alliance (45 km), og den kan nås med en 41-minutters biltur.
Er der parkering på det Scottish Inns- Forest Hill?
Ja, der er en en parkeringsplads tilgængelig på stedet på det Scottish Inns- Forest Hill.
Hvad er det tidligst og det senest tid, jeg kan tjekke ud fra Forest Hill hotellet?
Du kan tjekke ud af Forest Hill hotellet fra 10:00 til 11:00.
Hvor meget koster det at bo på hotellet?
Priserne på hotellet starter fra 76$.
Hvilke værelsestyper er tilgængelige på Scottish Inns- Forest Hill?
Scottish Inns- Forest Hill tilbyder sådanne værelsestyper som Værelse med en kingsize-seng, Værelse med en queensize-seng og Værelse Standard med en kingsize-seng.
Hvilke faciliteter er inkluderet i værelserne på et Scottish Inns- Forest Hill?
Hvert værelse på et Scottish Inns- Forest Hill inkluderer et fladskærms TV med satellitkanaler til gæsternes underholdning.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse